„Noc letnich cudów”
27.06.2017 Łukasz Walczyk 941
grafika

Coroczny czerwcowy festyn środowiskowy w Trzeciewnicy to czas integracji i wspólnej zabawy mieszkańców. Zwyczaje sobótkowe rozpropagowała nieżyjąca już bibliotekarka Barbara Skarwecka, dzięki której kameralne spotkania sobótkowe w bibliotece z biegiem czasu stały się plenerową  imprezą integrującą mieszkańców wsi.

 

Zgodnie z tradycją i w tym roku odbył się festyn świętojański, którego organizatorem była sołtys wsi Trzeciewnica Pani Krystyna Dawidowicz wraz z Radą Sołecką.

 

W sobótkowy piątek, 23 czerwca 2017 r., w bibliotece odbyło się plecenie wianków, które  wzięły udział w konkursie. Zgodnie z tradycją zostały wykonane z ziół. traw, zbóż, kwiatów i liści. W czasie trwania festynu dziewczynki przygotowane przez bibliotekarkę Wiolettę Sęk przekazały informacje o nocy letnich cudów i zwyczajach z nią związanych. Następnie przy dźwiękach piosenki „Wiła wianki”, wrzuciły  do stawu wykonane ozdoby na głowę. Na uczestników festynu czekało wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Był to dobry czas na integrację mieszkańców Trzeciewnicy.

 

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg