„Noc letnich cudów”
27.06.2017 Łukasz Walczyk 599

Coroczny czerwcowy festyn środowiskowy w Trzeciewnicy to czas integracji i wspólnej zabawy mieszkańców. Zwyczaje sobótkowe rozpropagowała nieżyjąca już bibliotekarka Barbara Skarwecka, dzięki której kameralne spotkania sobótkowe w bibliotece z biegiem czasu stały się plenerową  imprezą integrującą mieszkańców wsi.

Zgodnie z tradycją i w tym roku odbył się festyn świętojański, którego organizatorem była sołtys wsi Trzeciewnica Pani Krystyna Dawidowicz wraz z Radą Sołecką.

W sobótkowy piątek, 23 czerwca 2017 r., w bibliotece odbyło się plecenie wianków, które  wzięły udział w konkursie. Zgodnie z tradycją zostały wykonane z ziół. traw, zbóż, kwiatów i liści. W czasie trwania festynu dziewczynki przygotowane przez bibliotekarkę Wiolettę Sęk przekazały informacje o nocy letnich cudów i zwyczajach z nią związanych. Następnie przy dźwiękach piosenki „Wiła wianki”, wrzuciły  do stawu wykonane ozdoby na głowę. Na uczestników festynu czekało wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Był to dobry czas na integrację mieszkańców Trzeciewnicy.