Poetka i jej pierwszy sekretarz - biesiada literacka w plenerze
26.06.2017 Łukasz Walczyk 375

Na zaproszenie naszej klubowiczki Marty Leppert, spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Paterku odbyło się w miejscowości Wieszki. W słoneczne popołudnie 22 czerwca 2017r. na świeżym powietrzu w sympatycznej atmosferze dyskutowano o książce Michała Rusinka pt. „Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej”- Noblistce z 1996 roku. W książce tej autor przedstawia poetkę, której do tej pory nie znaliśmy. To portret osoby nieprzeciętnej, damy o niezwykłym poczuciu humoru, a zarazem umiejętności mówienia o sprawach najistotniejszych. Opisuje codzienność i sytuacje nadzwyczajne. Wystawne przyjęcia, kolacje wśród przyjaciół, codzienne zakupy, wyprawy dalekie i bliskie, słynne „loteryjki” i formalne spotkania. Opowiada jak przepisywał wiersze, odpisywał na listy, pomagał w przeprowadzkach, zakupach i towarzyszył w podróżach, także tej ostatniej.

Klubowiczki polecają tę książkę, tym ,którzy lubią twórczość poetki jak i biografie. Książka pełna humoru, anegdot, a esencją  są utwory Szymborskiej oraz fotografie

Następne spotkanie 28.09.2017r. o godz.16.00 i będzie omawiana książka „Szczęście na wagę” Agnieszki Olejnik

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki