Tę lekturę czyta się jednym tchem
26.06.2017 Łukasz Walczyk 258
grafika

Książka Kamila Janickiego „Damy złotego wieku” była przedmiotem dyskusji na  spotkaniu DKK, które odbyło się w  21 czerwca 2017 r.  w bibliotece przy ul. Dąbrowskiego 20 w Nakle. Tytuł ten wchodzi w skład serii „Prawdziwe historie”,  i jak podkreśla sam autor, nie jest ani powieścią obyczajową, ani naukową publikacją.

 

Tym razem  Kamil Janicki  interesująco  nakreślił portrety kobiet związanych z Zygmuntem Augustem. Tytułowe damy to jego matka, trzy żony i pięć sióstr. Najwięcej miejsca autor poświęcił królowej Bonie, która miała niebagatelny wpływ na  losy dynastii Jagiellonów, Polski, a nawet całej Europy.

 

W książce znajdujemy też szczegółowe charakterystyki Elżbiety Habsburżanki, Barbary Radziwiłłówny oraz Anny Jagiellonki, zaś sylwetki pozostałych dam są tylko lekko nakreślone.

 

 Czytelnicy obecni na spotkaniu stwierdzili, że mimo sporej objętości lekturę czyta się jednym tchem. Nie brak w niej pikantnych szczegółów i sekretów, a także ciekawostek z życia prywatnego , warto ją  polecić   zainteresowanym historią, ale nie tylko.  

 

Kolejne spotkanie  DKK odbędzie się  20 września 2017 r. o godz. 16.00. Zapraszamy !

 

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

  

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
godziny otwarciav4.jpg
co kiedy gdzieV2.jpg
tło.jpg
Backup_of_Graphic2_1.jpg
regionalia_baner.jpg
ibukLibra.png
orf.jpg
w.bibl.jpg
ministerstwosmall.jpg
krasze.jpg
prb.jpg
Backup_of_Graphic50.jpg
polub nas10.jpg
legimi.jpg