Tę lekturę czyta się jednym tchem
26.06.2017 Łukasz Walczyk 377

Książka Kamila Janickiego „Damy złotego wieku” była przedmiotem dyskusji na  spotkaniu DKK, które odbyło się w  21 czerwca 2017 r.  w bibliotece przy ul. Dąbrowskiego 20 w Nakle. Tytuł ten wchodzi w skład serii „Prawdziwe historie”,  i jak podkreśla sam autor, nie jest ani powieścią obyczajową, ani naukową publikacją.

Tym razem  Kamil Janicki  interesująco  nakreślił portrety kobiet związanych z Zygmuntem Augustem. Tytułowe damy to jego matka, trzy żony i pięć sióstr. Najwięcej miejsca autor poświęcił królowej Bonie, która miała niebagatelny wpływ na  losy dynastii Jagiellonów, Polski, a nawet całej Europy.

W książce znajdujemy też szczegółowe charakterystyki Elżbiety Habsburżanki, Barbary Radziwiłłówny oraz Anny Jagiellonki, zaś sylwetki pozostałych dam są tylko lekko nakreślone.

Czytelnicy obecni na spotkaniu stwierdzili, że mimo sporej objętości lekturę czyta się jednym tchem. Nie brak w niej pikantnych szczegółów i sekretów, a także ciekawostek z życia prywatnego , warto ją  polecić   zainteresowanym historią, ale nie tylko.

Kolejne spotkanie  DKK odbędzie się  20 września 2017 r. o godz. 16.00. Zapraszamy !

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.