„Gang różowych kapeluszy” w potulickiej bibliotece na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki
23.06.2017 Łukasz Walczyk 603

20 czerwca 2017 r. (wtorek) w bibliotece w Potulicach odbyło się ostanie przed przerwą wakacyjną spotkanie pań z Dyskusyjnego Klubu Książki.  Tematem spotkania była książka Anny Szczęsnej  pt.: „ Gang różowych kapeluszy”. Już tytuł skłania nas do zajrzenia w treść aby dowiedzieć  kto należy do tego malowniczego gangu.  Autorka opisuje cztery „niezwykłe kobiety, które mimo wieku nie wahają się korzystać z życia”. Cała książka to opowieść o ich przyjaźni, szczerej, wartościowej, prawdziwej i jakże trwałej. To łamiąca stereotypy o tym, że kobiety w wieku 60+ to nie tylko babcie, które wieczory spędzają przy kominku robiąc na drutach. Teraz to panie, które nadal dbają o siebie, robią makijaż, zakładają sukienki i szpilki i mają szalone pomysły.

Klubowiczki jednomyślnie stwierdziły, że „sięgającym po tę powieść  gwarantują chwile wzruszeń i nostalgii nad upływającym czasem, ale również obiecują śmiech do łez”.  Polecają książkę na wakacyjne wyjazdy. No i oczywiście zapraszają wszystkich do Gangu różowych kapeluszy.

Następne spotkanie odbędzie się 19 września 2017 r. o godz. 15.00 i omawiana będzie książka Marzeny Rogalskiej „Wyprzedaż snów”.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach   programu Dyskusyjne Kluby Książki.