Trzecioklasiści w bibliotece
20.06.2017 Łukasz Walczyk 283

W poniedziałkowe przedpołudnie (19.06.2017 r.) bibliotekę w Trzeciewnicy odwiedzili uczniowie klasy III z panią Mirosławą Kierczyńską. Trzecioklasiści wysłuchali fragmentów książki J. Brzechwy pt. „Akademia pana Kleksa”, a następnie zostali podzieleni na zespoły, które miały za zadanie wyszukanie informacji o autorze w słownikach i encyklopediach znajdujących się w bibliotece. Korzystając z  Internetu uczniowie poszukiwali informacji o dorobku literackim Jana Brzechwy, a następnie  w katalogu online Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nakle sprawdzali jakie  tytuły  książek znajdują się w filiach na terenie miasta i gminy Nakło nad Notecią. Zadanie to miało utrwalić umiejętność korzystania ze słowników i encyklopedii oraz  Internetu przy wyszukiwaniu informacji. Na zakończenie spotkania uczniowie wykonali plakaty promujące czytanie książek.

godziny otwarciav4.jpg
co kiedy gdzieV2.jpg