„Ślesin z historią w tle” – spotkanie w filii w Ślesinie
20.06.2017 Łukasz Walczyk 582

13 czerwca 2017 r. w filii bibliotecznej w Ślesinie odbyło się spotkanie z cyklu „Ślesin z historią w tle”. Na spotkaniu młodzież szkolna z koła teatralnego działającego przy Zespole Szkół im kpt W. Rossy  w Ślesinie z opiekunem Joanną Małysz, zaprezentowała obyczajowe scenki kabaretowe. Była to miła niespodzianka i odmiana dla uczestników spotkań.  Trafne żarty na temat służby zdrowia, czy rodziny spotkały się z uznaniem widzów. Po występach  dorośli opowiadali o bogatych tradycjach teatralnych w społeczności ślesińskiej. W dalszej części  spotkania, wspominano dzieje  szkoły. Bibliotekarka przedstawiła informacje  na temat historii szkoły w od początków XIX wieku do II wojny światowej co wzbudziło wśród licznie zgromadzonych uczestników gorącą dyskusję.