Z wizytą w bibliotece
20.06.2017 Łukasz Walczyk 476
grafika

Od 12 do 14 czerwca 2017 r. Filię biblioteczną w Paterku odwiedziło pięć grup dzieci z miejscowego przedszkola. Były to „Sowy”, „Stokrotki”, „Biedronki”, Pszczółki” i „Misie”.

 

Rozpoczynając naukę czytania i doskonaląc swoje umiejętności czytelnicze, dziecko potrzebuje ”przyjaznych książek” - ciekawych, mądrych, kolorowych z tekstem wydrukowanym dużymi literami. Właśnie takie książki biblioteka proponuje i zaprasza dzieci wraz z rodzicami.

Podczas wizyty w bibliotece maluchy z zaciekawieniem oglądały regały pełne książek i zapoznały się z charakterem pracy bibliotekarki. Dla większości dzieci było to pierwsze spotkanie z biblioteką. Mali goście dowiedzieli się jak zostać czytelnikiem, jak wygląda i do czego służy elektroniczna karta czytelnika, kod kreskowy, pieczątka i numer w książce.

Po krótkiej lekcji bibliotecznej był też czas na głośne czytanie. Dzieci wysłuchały książki pt. „Z igły widły”- wierszowane przysłowia, „Wycieczka do ZOO”, „Atlas Roślin Bolka i Lolka”, „Franklin i książka z biblioteki”. Nie zabrakło również zagadek literackich i zabaw integracyjnych np. z chustą animacyjną i piłką. Na zakończenie spotkania, każdy przedszkolak otrzymał pamiątkową zakładkę do książki przygotowaną przez bibliotekarkę. Dzieci wraz z Paniami Przedszkolankami podziękowały pięknymi kwiatkami za wizytę w bibliotece.

 Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
godziny otwarciav4.jpg
co kiedy gdzieV2.jpg
tło.jpg
Backup_of_Graphic2_1.jpg
regionalia_baner.jpg
ibukLibra.png
orf.jpg
w.bibl.jpg
ministerstwosmall.jpg
krasze.jpg
prb.jpg
Backup_of_Graphic50.jpg
polub nas10.jpg
legimi.jpg