„Czytanie zbliża” – cykl zajęć bibliotecznych w Filii Dziecięcej
12.06.2017 Łukasz Walczyk 510

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe święto w ramach, trwającej od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Co roku Tydzień Czytania mobilizuje do aktywnej promocji czytelnictwa. W tym roku odbywał się on pod hasłem „Czytanie zbliża”.

Filia Dziecięca przy ul. Bartkowskiego 1 również gościła dzieci na zajęciach, które dla nich przygotowała. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sadkach – klasa I i II uczestniczyli w zajęciach ph. „Czytam , bo lubię….” dyskutując na temat wartości czytania,  płynących z nich korzyści i tego, jak wielki ma to wpływ na ich rozwój intelektualny. Na przygotowanych dla nich planszach podzielili się swoją wiedzą na temat czytania i tego dlaczego czytają. Wszyscy uczestnicy  zgodnie stwierdzili, że poprzez czytanie  zdobywają wiedzę, robią mniej błędów ortograficznych , pobudzają swoją wyobraźnię, kochają książki, bo dzięki nim mogą przenieść się w zupełnie inny świat. Poznali również książkę z nieco innej strony w zabawie ph. „O co prosi książka?”. Były to zajęcia o poszanowaniu książek. Dzieci obejrzały pozycje bardzo  zniszczone w bibliotece przez czytelników, a potem pisały prośby w imieniu książek.

Natomiast najmłodsi uczestnicy zajęć, dzieci z Przedszkoli: „Słoneczko”- „Mądre Sowy” i  „Wesołe Krasnale” oraz „Wesoła Piątka” - „Elfiki” i „Motylki”  powędrowały do Krainy Wróżek, w czarodziejski  świat magii i leśnych opowieści. Spotkały się na Migotliwej łące z Tęczowymi Motylami i Pracowitymi Pszczółkami. Efektem „spotkań” były kolorowe ilustracje  wykonane przez naszych milusińskich, najmłodszych czytelników biblioteki.

Spotkaniom towarzyszyły nieodłączne książeczki z bibliotecznej półeczki oraz słodki poczęstunek.

godziny otwarciav4.jpg
co kiedy gdzieV2.jpg