„Czytanie zbliża” – cykl zajęć bibliotecznych w Filii Dziecięcej
12.06.2017 Łukasz Walczyk 892
grafika

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe święto w ramach, trwającej od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Co roku Tydzień Czytania mobilizuje do aktywnej promocji czytelnictwa. W tym roku odbywał się on pod hasłem „Czytanie zbliża”.

Filia Dziecięca przy ul. Bartkowskiego 1 również gościła dzieci na zajęciach, które dla nich przygotowała. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sadkach – klasa I i II uczestniczyli w zajęciach ph. „Czytam , bo lubię….” dyskutując na temat wartości czytania,  płynących z nich korzyści i tego, jak wielki ma to wpływ na ich rozwój intelektualny. Na przygotowanych dla nich planszach podzielili się swoją wiedzą na temat czytania i tego dlaczego czytają. Wszyscy uczestnicy  zgodnie stwierdzili, że poprzez czytanie  zdobywają wiedzę, robią mniej błędów ortograficznych , pobudzają swoją wyobraźnię, kochają książki, bo dzięki nim mogą przenieść się w zupełnie inny świat. Poznali również książkę z nieco innej strony w zabawie ph. „O co prosi książka?”. Były to zajęcia o poszanowaniu książek. Dzieci obejrzały pozycje bardzo  zniszczone w bibliotece przez czytelników, a potem pisały prośby w imieniu książek.

Natomiast najmłodsi uczestnicy zajęć, dzieci z Przedszkoli: „Słoneczko”- „Mądre Sowy” i  „Wesołe Krasnale” oraz „Wesoła Piątka” - „Elfiki” i „Motylki”  powędrowały do Krainy Wróżek, w czarodziejski  świat magii i leśnych opowieści. Spotkały się na Migotliwej łące z Tęczowymi Motylami i Pracowitymi Pszczółkami. Efektem „spotkań” były kolorowe ilustracje  wykonane przez naszych milusińskich, najmłodszych czytelników biblioteki.

Spotkaniom towarzyszyły nieodłączne książeczki z bibliotecznej półeczki oraz słodki poczęstunek.

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg