W jej kryminałach trup ściele się gęsto i często, a czytając je można umrzeć ze… śmiechu!
08.06.2017 Jolanta Dąbrowska 600

7 czerwca 2017 r. w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nakle odbyło się spotkanie autorskie z Olgą Rudnicką. Debiutancka powieść „Martwe jezioro”, którą autorka wydała w wieku 19 lat odniosła duży sukces, a kolejne powieści umocniły jej pozycję na rynku wydawniczym.
Pisarka przyznała, że zamiłowanie do wątków kryminalnych odziedziczyła po swojej babci, wielbicielce filmowych „dreszczowców”. Ponadto od najmłodszych lat zaczytywała się w kryminałach, co również nie pozostaje obojętne na wyobraźnię i tkankę snów, które inspirują do pisania powieści.
Prezentując swoją twórczość, Olga Rudnicka opowiedziała o osobistej przygodzie z pisarstwem i źródłach twórczych inspiracji. Przytoczyła wiele barwnych anegdot ze swojego życia prywatnego. W nawiązaniu do wątków literackich młoda pisarka poruszyła problemy współczesnego życia, takie jak stalking, czy zagrożenia czyhające w cyberprzestrzeni, zachęcając do świadomego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu.
Olga Rudnicka swoim dużym poczuciem humoru i ciepłym uśmiechem szybko zaskarbiła sympatię przybyłych na spotkanie. Jest żywiołową i bardzo sympatyczną osobą, której dobrze się słucha, a z którą jeszcze przyjemniej się rozmawia.

Spotkanie dofinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach
programu Dyskusyjne Kluby Książki.