W jej kryminałach trup ściele się gęsto i często, a czytając je można umrzeć ze… śmiechu!
08.06.2017 Jolanta Dąbrowska 819
grafika

7 czerwca 2017 r. w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nakle odbyło się spotkanie autorskie z Olgą Rudnicką. Debiutancka powieść „Martwe jezioro”, którą autorka wydała w wieku 19 lat odniosła duży sukces, a kolejne powieści umocniły jej pozycję na rynku wydawniczym.
Pisarka przyznała, że zamiłowanie do wątków kryminalnych odziedziczyła po swojej babci, wielbicielce filmowych „dreszczowców”. Ponadto od najmłodszych lat zaczytywała się w kryminałach, co również nie pozostaje obojętne na wyobraźnię i tkankę snów, które inspirują do pisania powieści.
Prezentując swoją twórczość, Olga Rudnicka opowiedziała o osobistej przygodzie z pisarstwem i źródłach twórczych inspiracji. Przytoczyła wiele barwnych anegdot ze swojego życia prywatnego. W nawiązaniu do wątków literackich młoda pisarka poruszyła problemy współczesnego życia, takie jak stalking, czy zagrożenia czyhające w cyberprzestrzeni, zachęcając do świadomego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu.
Olga Rudnicka swoim dużym poczuciem humoru i ciepłym uśmiechem szybko zaskarbiła sympatię przybyłych na spotkanie. Jest żywiołową i bardzo sympatyczną osobą, której dobrze się słucha, a z którą jeszcze przyjemniej się rozmawia.


Spotkanie dofinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach
programu Dyskusyjne Kluby Książki.

 
Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg