„Rodzina- Mama, Tata, Siostra, Brat”
31.05.2017 Łukasz Walczyk 524
grafika

„Smutno, ciężko… bez rodzeństwa,
więc opowiem wam dziś o tym,
jakie z bratem są szaleństwa,
albo z siostrą – jakie psoty.”

 

Wspaniale jest mieć rodzeństwo! To starsze odszuka ukochaną przytulankę, która zgubiła się w labiryncie mieszkania albo przytuli i pocieszy, kiedy zdarzy nam się coś złego. Młodsze rodzeństwo patrzy na ciebie z zachwytem i próbuje naśladować we wszystkim, co robisz. I choć nie zawsze jest tak idealnie, dobrze jest mieć siostrę i brata. A gdy się jest jedynaczką i jedynakiem, zawsze można liczyć na przyjaciół.

 

W poniedziałek, 29 maja 2017 r.  Filię Dziecięcą oraz czytelnię odwiedzili uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Olszewce. Tematem zajęć bibliotecznych dla najmłodszych  była rola rodziny w życiu człowieka. Rodzina to ludzie, którzy w każdym momencie życia potrafią pomóc i pocieszyć. Człowiek wychowany w ciepłym, pełnym miłości domu z pewnością wyrośnie na wartościowego człowieka. Dzieci  z klasy I i II chętnie uczestniczyli w dyskusji dzieląc się swoimi historiami rodzinnymi. Opowiadali o domu, rodzicach i rodzeństwie. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że rodzina jest najważniejsza i kontakt z najbliższymi wywiera wpływ na światopogląd, zachowanie i postępowanie.

 

Dla dzieci przygotowano również specjalne krzyżówki obrazkowe związane z rodziną. Jako pierwsza, hasło odgadła Martynka, a brzmiało ono tak:

 

 

„Siostra lub brat osładza świat”.

 

Na zakończenie wspólnie wysłuchano wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Jest bombowo!”. Wizyta dzieci z Olszewki była ich pierwszą wizytą w Bibliotece Dziecięcej w Nakle.

 

Wszystkie stwierdziły, że bardzo im się podobało i będą ją mile wspominać

 

Być może niektórzy z nich dołączą do grona czytelników.

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
godziny otwarciav4.jpg
co kiedy gdzieV2.jpg
tło.jpg
Backup_of_Graphic2_1.jpg
regionalia_baner.jpg
ibukLibra.png
orf.jpg
w.bibl.jpg
ministerstwosmall.jpg
krasze.jpg
prb.jpg
Backup_of_Graphic50.jpg
polub nas10.jpg
legimi.jpg