„Rodzina- Mama, Tata, Siostra, Brat”
31.05.2017 Łukasz Walczyk 856
grafika

„Smutno, ciężko… bez rodzeństwa,
więc opowiem wam dziś o tym,
jakie z bratem są szaleństwa,
albo z siostrą – jakie psoty.”

 

Wspaniale jest mieć rodzeństwo! To starsze odszuka ukochaną przytulankę, która zgubiła się w labiryncie mieszkania albo przytuli i pocieszy, kiedy zdarzy nam się coś złego. Młodsze rodzeństwo patrzy na ciebie z zachwytem i próbuje naśladować we wszystkim, co robisz. I choć nie zawsze jest tak idealnie, dobrze jest mieć siostrę i brata. A gdy się jest jedynaczką i jedynakiem, zawsze można liczyć na przyjaciół.

 

W poniedziałek, 29 maja 2017 r.  Filię Dziecięcą oraz czytelnię odwiedzili uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Olszewce. Tematem zajęć bibliotecznych dla najmłodszych  była rola rodziny w życiu człowieka. Rodzina to ludzie, którzy w każdym momencie życia potrafią pomóc i pocieszyć. Człowiek wychowany w ciepłym, pełnym miłości domu z pewnością wyrośnie na wartościowego człowieka. Dzieci  z klasy I i II chętnie uczestniczyli w dyskusji dzieląc się swoimi historiami rodzinnymi. Opowiadali o domu, rodzicach i rodzeństwie. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że rodzina jest najważniejsza i kontakt z najbliższymi wywiera wpływ na światopogląd, zachowanie i postępowanie.

 

Dla dzieci przygotowano również specjalne krzyżówki obrazkowe związane z rodziną. Jako pierwsza, hasło odgadła Martynka, a brzmiało ono tak:

 

 

„Siostra lub brat osładza świat”.

 

Na zakończenie wspólnie wysłuchano wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Jest bombowo!”. Wizyta dzieci z Olszewki była ich pierwszą wizytą w Bibliotece Dziecięcej w Nakle.

 

Wszystkie stwierdziły, że bardzo im się podobało i będą ją mile wspominać

 

Być może niektórzy z nich dołączą do grona czytelników.

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg