„My też mamy swoje mamy” - spotkaniu przedszkolaków w filii bibliotecznej w Ślesinie
31.05.2017 Łukasz Walczyk 504

26 maja 2017 r. w słoneczny, piątkowy ranek do filii bibliotecznej w Ślesinie przybyły dzieci przedszkolne. Ze względu na przypadający Dzień Matki maluchy uczestniczyły w zajęciach „Dzieci i ich mamy na wiejskim podwórku”. Na podstawie wiersza Stanisława  Kraszewskiego  „Na wiejskim podwórku”   poznały  nazwy wybranych zwierząt dorosłych i ich potomstwa, naśladowały ich odgłosy. Na podstawie książki „Najpiękniejsze bajki” Cz. Janczarskiego  poznały bohaterów najpopularniejszych bajek. Zwiedziły bibliotekę, starsze odgadywały literki na rozdzielaczach, oglądały książki dla dzieci, wymieniały się wrażeniami. Na zakończenie  wysłuchały opowiadania „Króliczek Maciuś szuka mamy”.

godziny otwarciav4.jpg
co kiedy gdzieV2.jpg