„ABC wiedzy o książce i bibliotece”
31.05.2017 Łukasz Walczyk 328

W środę 24 maja 2017r. Filię biblioteczną w Paterku odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej kl. IIIc z wychowawczynią Panią Marią Prymulą.

Celem wycieczki było zapoznanie z działalnością biblioteki, pracą bibliotekarza oraz ze zgromadzonym księgozbiorem. Spotkanie miało również na celu rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku do książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki. Podczas odwiedzin uczniowie dowiedzieli się, czym jest biblioteka, co trzeba zrobić, aby zostać czytelnikiem, do czego służy karta czytelnika, jak ułożone są książki na półkach oraz jak należy zachowywać się w bibliotece. Uczniowie zostali wprowadzeni w magiczny świat książek i zapoznali się z nowymi technologiami zastosowanymi w bibliotece. Ostatnim punktem wizyty był konkurs literacki p.h. „Muzeum wyrazów”, który polegał na dopasowaniu tabliczki z opisem do właściwego eksponatu. Konkurs nie należał do łatwych, ale uczniowie poradzili sobie świetnie.

Na zakończenie wielu z nich zadeklarowało, że wróci do biblioteki, zapisze się i zostanie jej użytkownikiem.

godziny otwarciav4.jpg
co kiedy gdzieV2.jpg