Powieść o matce królów na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu książki w Ślesinie
31.05.2017 Łukasz Walczyk 607

Na majowym spotkaniu (23.05. 2017 r.)  Dyskusyjnego Klubu Książki w Ślesinie omawiano powieść historyczną Elżbiety Cherezińskiej  pt. „Harda”. To historia  Świętosławy, córki  Mieszka i Dobrawy, siostry  Bolesława Chrobrego, kobiety niezwykłej, której losy nierozerwalnie wplatają się w dzieje Polski, Szwecji, Danii, Norwegii i Anglii. Nazywana matką królów, przyczyniła się do polsko-skandynawskich sojuszy, była krzewicielką chrześcijaństwa wśród wikingów. Autorka w powieści odkrywa mało znane fakty z historii Polski, pięknym językiem opisuje przyrodę i życie za czasów Mieszka I. Elżbieta  Cherezińska  ciekawie i z wielką lekkością rysuje walkę o tron, krwawe bitwy oraz ludzkie namiętności.  Książka wymaga skupienia  ze względu na występowanie wielu nazw i imion  charakterystycznych dla państw skandynawskich.  Czytelniczki oceniły powieść bardzo pozytywnie, zainteresowały się innymi tytułami autorki.

Następne spotkanie DKK w Ślesinie 20 czerwca   2017r.   o godz. 16.00.

Omawiana będzie książka -  Ewa Winnicka- „Angole”.

Spotkania DKK są otwarte dla wszystkich. Zapraszamy.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.