Wiosenne wizyty przedszkolaków w Filii Ogólnej na Os. Łokietka
23.05.2017 Łukasz Walczyk 491

Czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością prawdziwie magiczną, zaspokaja bowiem wszystkie potrzeby emocjonalne malucha, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny, jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia.

Częste wycieczki maluchów do przyjaznej biblioteki są też doskonałą okazją, aby najmłodsze pokolenie „zaprzyjaźnić” z książką i zachęcić je w przyszłości do samodzielnego sięgania po lekturę. Sojusznikami bibliotekarzy są tutaj nauczyciele przedszkolni, którzy doskonale wiedzą co zyskuje maluch dzięki czytaniu książeczek.

W środę, 17 maja 2017 r. oraz w piątek, 19 maja br. już po raz kolejny Filię Ogólną na Os. Łokietka odwiedziły „Biedronki”(3-latki) oraz „Pracowite pszczółki”(6-latki) z Przedszkola nr 3 w Nakle n. Not. Dzieci chętnie opowiadały o swoich ukochanych książeczkach, próbowały też odpowiedzieć na pytanie: co byłoby gdyby na świecie nie było książek ? Wizyta w bibliotece to również czas na wysłuchanie ciekawych bajek, wspólne rozmowy na temat przeczytanych przygód i bohaterów, rozwiązywanie zagadek literackich i przeglądanie kolorowych książeczek dla najmłodszych.

godziny otwarciav4.jpg
co kiedy gdzieV2.jpg