Wiosenne wizyty przedszkolaków w Filii Ogólnej na Os. Łokietka
23.05.2017 Łukasz Walczyk 796
grafika

Czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością prawdziwie magiczną, zaspokaja bowiem wszystkie potrzeby emocjonalne malucha, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny, jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia.

 

Częste wycieczki maluchów do przyjaznej biblioteki są też doskonałą okazją, aby najmłodsze pokolenie „zaprzyjaźnić” z książką i zachęcić je w przyszłości do samodzielnego sięgania po lekturę. Sojusznikami bibliotekarzy są tutaj nauczyciele przedszkolni, którzy doskonale wiedzą co zyskuje maluch dzięki czytaniu książeczek.


W środę, 17 maja 2017 r. oraz w piątek, 19 maja br. już po raz kolejny Filię Ogólną na Os. Łokietka odwiedziły „Biedronki”(3-latki) oraz „Pracowite pszczółki”(6-latki) z Przedszkola nr 3 w Nakle n. Not. Dzieci chętnie opowiadały o swoich ukochanych książeczkach, próbowały też odpowiedzieć na pytanie: co byłoby gdyby na świecie nie było książek ? Wizyta w bibliotece to również czas na wysłuchanie ciekawych bajek, wspólne rozmowy na temat przeczytanych przygód i bohaterów, rozwiązywanie zagadek literackich i przeglądanie kolorowych książeczek dla najmłodszych.

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg