Mali detektywi
18.05.2017 Łukasz Walczyk 355

W ramach ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek grupa „Motylki” z przedszkola „Wesoła Piątka” 11 maja 2017 r. odwiedziła filię  dziecięcą przy ul. Bartkowskiego 1. Mali goście wysłuchali legendy pt. ”Złota kaczka” i zainteresowaniem przeglądali kolorowe książeczki adresowane do najmłodszych czytelników.

15 maja zaś do biblioteki zawitały dzieci z przedszkola  „Tęczowe Wzgórze”. Po wysłuchaniu bajki „Potwór w ogródku pani Szparag” maluchy rozpoczęły zabawę polegającą na poszukiwaniu swoich ulubionych bohaterów: Reksia, Smerfów, Bolka i Lolka  Muminków i Krecika. Przy pomocy Pani bibliotekarki udało się odszukać bajkowych przyjaciół, którzy pochowali się  w bibliotecznych zakamarkach. Dzieci z radością odkryły, że Smerfetka odwiedziła piłkarzy, w dziale „Sport”, natomiast Papa Smerf poszedł szukać przyjaciół w dziale „Opowiadania”. Krecik zamieszkał w wazonie z tulipanami, a Bolek i Lolek odwiedzili półkę z encyklopediami. Kubuś Puchatek przysiadł na regale z bajkami, a rodzina Muminków zawędrowała do Bullerbyn.

Po absorbującej zabawie dzieci mogły dotknąć książkę dla osób niewidomych, napisaną  alfabetem Braille’a.

Radosne i roześmiane buzie świadczyły o tym, że wizyta w bibliotece była udana i wszyscy dobrze sie bawili.

godziny otwarciav4.jpg
co kiedy gdzieV2.jpg