Warsztat informacyjny w bibliotece tematem zajęć w filii w Ślesinie
16.05.2017 Jolanta Dąbrowska 601

12 maja 2017 r. uczniowie trzeciej klasy gimnazjum w Ślesinie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej „Wyszukiwanie informacji w bibliotece”. Obecnie warsztat informacyjny bibliotek nie ogranicza się do książek, katalogów i kartotek, to cały system informacyjno – wyszukiwawczy.  Młodzież przypomniała zasady korzystania z tradycyjnych, książkowych encyklopedii, słowników, leksykonów oraz szukała haseł w różnych źródłach. Wypełniając karty zadań i wpisując łączone hasła w wyszukiwarkę uczniowie wykazali się umiejętnością wyszukiwania informacji w Internecie. Porównywali adresy stron, z których korzystali. Celem lekcji  było pokazanie, w jaki sposób  biblioteka zapewnia użytkownikom dostęp do wiedzy oraz zachęcenie do częstego korzystania z warsztatu informacyjnego.