„Biblioteka. Oczywiście!” – spotkanie w filii bibliotecznej w Ślesinie.
16.05.2017 Jolanta Dąbrowska 485

W ramach Tygodnia Bibliotek do filii bibliotecznej w Ślesinie przyszły dzieci z klasy trzeciej  szkoły podstawowej z wychowawcą panią W. Marchewką. Na początku lekcji uczniowie próbowali wyjaśnić  znaczenie  tegorocznego hasła  Tygodnia Bibliotek „Biblioteka. Oczywiście!”.  Zwrócono uwagę na fakt, iż obecnie biblioteki zaspokajają różnorodne potrzeby kulturalne. Można w niej nie tylko wypożyczać książki, ale również aktywnie uczestniczyć w działaniach biblioteki. Na spotkaniu uczniowie przyjrzeli się dokładnie poszczególnym elementom tworzącym książkę, określali ich funkcję i wykazywali różnice między budową różnych książek. W zabawie utrwalali podstawowe pojęcia,  np. obwoluta, wklejka, okładka, trzon książki itp. Określali swoje preferencje czytelnicze, chętni  wypożyczyli książki.

godziny otwarciav4.jpg
co kiedy gdzieV2.jpg