„Gwiazdeczki” w bibliotece
10.05.2017 Jolanta Dąbrowska 500

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, we wtorkowe przedpołudnie (9 maja 2017 r.) gośćmi biblioteki przy ul. Dąbrowskiego 20 w Nakle była grupa „Gwiazdeczek” z pobliskiego przedszkola „Słoneczko”. Maluszki chętnie opowiadały o swoich ulubionych bajkach, o tym kto im czyta na dobranoc i jakie książki podobają im się najbardziej. Przygotowana wystawka z książeczkami cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci, ale najbardziej podobała im się wycieczka po różnych zakamarkach biblioteki.

Oprócz dyskusji o postaciach z bajek była również mowa o tym jak należy dbać o książki, żeby mogły służyć przez długie lata kolejnym pokoleniom przedszkolaków.  Warto wspomnieć, że była to pierwsza, ale nie ostatnia wizyta „Gwiazdeczek” w bibliotece.

godziny otwarciav4.jpg
co kiedy gdzieV2.jpg